<<  Sülükle Migren Tedavisi  >>

 

Migren İçin Sülük Tedavisi Faydalı mıdır? Sülük tedavisi, doğru noktalardan uygulanır ve sean düzenleri aksatılmazsa Migren ağrılarına çok faydalıdır. Tek başına hacamat (kirli kanın alınması) ile bile migren ağrılarından kurtulan birçok insan var, Sülüklerin hem kirli kanı almaları (hacamat etkisi) hem de salyalarından bulunan enzimlerden 6 ay etkili ağrı kesici enzimi vermeleri migren tedavisinde onları vazgeçilmez yapmaktadır. Web sitemize koymuş olduğumuz rahatsızlıkları, yıllardır "Sülük Tedavisi" üzerine edinmiş olduğumuz tecrübelerimize dayanarak özenle seçerek koyduk. Faydalı olduğu söylenen fakat bizim tecrübe etmediğimiz veya tecrübe edip bir faydasını görmediğimiz birçok rahatsızlığı başlık olarak web sitemize eklemedik. Sülükler salyasındaki enzimlerden dolayı zaten birçok rahatsızlıkta fayda sağlamaktadır.

Migren İçin Kaç Seans Sülük Uygulaması Yapmalıyım?  Kişiye göre değişiklik göstermekle beraber; en az 2 +1 + 3 +1 şeklinde 7 seans, en fazla 3 + 2 + 3 +1 şeklinde 9 seans fayda görmek için genel olarak yeterlidir. 6'şar aylık iki periyodda 2 x 7 seans uygulama etkiyi güçlendirip hem 1 yıl ağrısız günler geçirmenizi sağlamaktadır, hem de uzun dönemde (ilerleyen yıllarda) kalıcı iyileştirici etkiler sağlamaktadır.(Sülük tedavisi konusunda yardımcı olduğumuz kişilerde gözlemlediğimiz bir durumdur).

Mart ayı başından başlayarak 5 gün arayla 2 + 1 + 3 +1= 7 seans uygulama yapıldı diyelim, 2. periyod olarak Ekim ayında başından başlayarak 5 gün arayla aynı şekilde 7 seans uygulama yapılırsa maksimum fayda sağlanacaktır.

Migren İçin Sülük Uygulaması Yaparken Hangi Boy Kaç Adet Sülük Kullanmalıyım? Kişiye göre ve uygulanacak bölgeye göre değişmekle beraber her seans 5 adet orta boy ve büyük boy sülük yeterli olacaktır. Sülüklerin boyları uygulama noktasına göre değişmektedir.

Migren İçin Sülük Uygulaması Yaparken Seanslar Arası Kaç Gün Ara Vermeliyim? Kişiye göre değişmektedir. Maksimum fayda için en az 3 gün en fazla 7 gün ara verilmelidir. İdeali 5 gündür.

Migren İçin Sülük Uygulaması Yaparken Hangi Noktalara Sülük Koymalıyım? Sülük tedavisinde maksimum fayda sağlamak için noktalar çok önemlidir. Sülük konulacak noktalar rahatsızlığa ve seanslara göre değişmektedir. Eskilerin uyguladığı gibi "neren ağrıyorsa sülüğü oraya koy" veya "sülük kendisi sorunlu yeri bulur" şeklinde değildir sülük uygulama noktaları. Ağrıya en yakın noktaya da konulacaktır ama ilerleyen seanslarda. Çinlilerin "Ağrı neresi, nokta orası" sözü de bir bakıma doğrudur fakat rahatsızlığa göre öyle farklı noktalar var ki bu noktaların ağrılı bölgeyle hiç alakası yok ama olmazsa olmaz noktalardır. Her rahatsızlığın noktalarını burada anlatmamız, göstermemiz uygun değildir. Bu noktaları burada anlatırsak "ehil" olmayan birçok kişi bu işi yapmaya kalkacaktır. Hemde kişiye özel olmadan bir genelleme yaparak. Bu durum insanların fayda görmesini engelleyecek, belki de zarar görmelerini sağlayacaktır. Bu konuda bizim tecrübemiz önemlidir. "Sülük Tedavisi Danışmanlığı" yaptığımız binlerce kişi, seans ve gözlem bizi bu konuda "Tecrübeli" yapmaktadır. Tecrübelerimiz bizi "Ehil" yapmaktadır.

Migren Sülük Uygulaması İçin Nereden Sülük Temin Edebilirim? Pazardan Sülük Satın Aldım, Aldığım Sülük Tıbbi Sülük mü? Steril mi? Nereden Bilebilirim? Pazardan Aldığım Sülüklerin Sterilizasyonunu Evde Kendim Yapabilir miyim?

Ülkemizde sülük satışı genellikle şehirlerin bilinen birkaç yerinde ve pazar yerlerinde yapılmaktadır. Bu sülükler genellikle (% 90) tür olarak "Tıbbi Sülük" (Hirudo Medicinalis) tür. Tür genel olarak doğrudur fakat "Steril Tıbbi Sülük" tür dememiz mümkün değildir. Sülük satıcılarının hijyen konusuna özen göstermedikleri bilinmektedir. Sülüklerin tıbbi tedavi de kullanılmaları sebebiyle satışında titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Konuya gerekli hassasiyeti göstermeyen rastgele yerlerden sülük alındığında hijyenik olmayan koşullar ve "sülüklerin dış yüzey sterilizasyonu"nun yapılmamış olması sebebiyle sülüklerden enfeksiyon kapma ihtimali olmaktadır.

Çarşıdan pazardan satın aldığınız sülüklerin dış yüzey sterilizasyonunu kendiniz evde yapamazsınız. Sterlizasyon işlemi uzun ve zor bir süreçtir.