<<  Sülükle Damar Tıkanıklığı Tedavisi  >>

Damar Tıkanıklıkları İçin Sülük Tedavisi Faydalı mıdır? "Sülük Tedavisi Nedir" sayfamızın başında, sülüklerin tüm dünyada kullanım alanlarını anlatırken "atardamar ve toplardamar tıkanıklıklarında başta olmak üzere..." diye başlamıştık. Aşağıdaki fotoğraflar, sülük tedavisinin damar tıkanıklıklarında ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

8 yıl önce geçirilmiş bir kaza sonucunda tıkanan damarlar bacağı bu hale getirmiş. Birçok tedavi denenmiş damarları açmak için 8 yılda. 1. fotoğraf (soldaki) sülük tedavisi 1. seansa ait. 2 fotoğraf (sağdaki) 5. seansa ait, seanslar devam ediyor. Tahminimize göre sorunun tamamen hallolması için 9 seans yeterli olacak.

Damar Tıkanıklıkları İçin Kaç Seans Sülük Uygulaması Yapmalıyım? Kişiye göre, tıkalı damarın yerine ve dağılımına göre değişiklik gösterir, genel 7-15 seans uygulanabilmektedir.

Damar Tıkanıklıkları İçin Sülük Uygulaması Yaparken Hangi Boy Kaç Adet Sülük Kullanmalıyım? Kişiye göre ve uygulanacak bölgeye göre değişmekle beraber her seans 5 adet orta boy ve büyük boy sülük yeterli olacaktır. Sülüklerin boyları uygulama noktasına göre değişmektedir.

Damar Tıkanıklıkları İçin Sülük Uygulaması Yaparken Seanslar Arası Kaç Gün Ara Vermeliyim? Kişiye göre değişmektedir. Maksimum fayda için en az 3 gün en fazla 7 gün ara verilmelidir. İdeali 5 gündür.

Damar Tıkanıklıkları İçin Sülük Uygulaması Yaparken Hangi Noktalara Sülük Koymalıyım?  Sülük tedavisinde maksimum fayda sağlamak için noktalar çok önemlidir. Sülük konulacak noktalar rahatsızlığa ve seanslara göre değişmektedir. Eskilerin uyguladığı gibi "neren ağrıyorsa sülüğü oraya koy" veya "sülük kendisi sorunlu yeri bulur" şeklinde değildir sülük uygulama noktaları. Ağrıya en yakın noktaya da konulacaktır ama ilerleyen seanslarda. Çinlilerin "Ağrı neresi, nokta orası" sözü de bir bakıma doğrudur fakat rahatsızlığa göre öyle farklı noktalar var ki bu noktaların ağrılı bölgeyle hiç alakası yok ama olmazsa olmaz noktalardır. Her rahatsızlığın noktalarını burada anlatmamız, göstermemiz uygun değildir. Bu noktaları burada anlatırsak "ehil" olmayan birçok kişi bu işi yapmaya kalkacaktır.

Damar Tıkanıklıkları Sülük Uygulaması İçin Nereden Sülük Temin Edebilirim? Pazardan Sülük Satın Aldım, Aldığım Sülük Tıbbi Sülük mü? Steril mi? Nereden Bilebilirim? Pazardan Aldığım Sülüklerin Sterilizasyonunu Evde Kendim Yapabilir miyim?

Ülkemizde sülük satışı genellikle şehirlerin bilinen birkaç yerinde ve pazar yerlerinde yapılmaktadır. Bu sülükler genellikle (% 90) tür olarak "Tıbbi Sülük" (Hirudo Medicinalis) tür. Tür genel olarak doğrudur fakat "Steril Tıbbi Sülük" tür dememiz mümkün değildir. Sülük satıcılarının hijyen konusuna özen göstermedikleri bilinmektedir. Sülüklerin tıbbi tedavi de kullanılmaları sebebiyle satışında titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Konuya gerekli hassasiyeti göstermeyen rastgele yerlerden sülük alındığında hijyenik olmayan koşullar ve "sülüklerin dış yüzey sterilizasyonu"nun yapılmamış olması sebebiyle sülüklerden enfeksiyon kapma ihtimali olmaktadır.

Çarşıdan pazardan satın aldığınız sülüklerin dış yüzey sterilizasyonunu kendiniz evde yapamazsınız. Sterlizasyon işlemi uzun ve zor bir süreçtir.