.

<<  Hacamatla  Bel  Ağrısı Tedavisi  >>

.

 

Masa başında çalışmak durumunda olan bireylerde, öğrencilerde vs görülen boyun ve sırt ağrılarının yüzde yüz çözümüdür hacamat.

Yüzde yüz diyorum çünkü bizzat kendim bir çok vaka ile karşılaştım. Omuz ve sırttan alınan pis kan o bölgedeki tıkanıklığı açmakta ve oradaki dolaşımı rahatlatmaktadır.

Halk dilinde kulunç olarak bilinen ağrıyı ve sırtta oluşan fibromiyajları hemen dağıtmakta ve etkisini yaklaşık 3-4 dk içerisinde göstermektedir. Ağrının şiddetine ve rahatsızlığın kronikleşmesi durumuna göre hacamat bu bölgede üç seans tekrar edilir.

Omurga boyunca biriken toksinler kan ve bio-enerji dolaşımını zayıflatarak  omurlar arasındaki kıkırdak dokunun zayıflamasına sebep olur.

Dolayısı ile ters bir hareket ile  jelatin  madde dışarıya doğru fıtıklaşır ve o bölgedeki  dokulara baskı yapar. Daha ileri durumlarda bacağa giden siyatik sinirini sıkıştırır,  ileri yaşlarda daha ziyade bel kireçlenmesi ile görülür.

Dolayısı ile fıtığın esas sebebi ters hareketler yahut ağır kaldırma değil omurga boyunca dolaşımın zayıflamış olmasıdır. Dolaşımın canlandırılması ile hastalığın seyri tersine döner. Mevcut bölgede dolaşımın canlanması ise hacamat kupa tedavisi ile olur.