.

<<  Hacamatla  Tansiyon ve Şeker Tedavisi  >>

.

Tansiyonu 12/8 den yüksek olan kişilerin tansiyonu yüksek kabul edilir.

Karaciğer bir çok fonksiyonu olup aynı zamanda toksik maddelerin depolandığı organdır. Bu depo 40 yaşlarına kadar idare eder. 40 yaşından sonra depo alanı yeterli gelmez önce safra kesesinde taşlanma arkasından toksik maddeleri vücuda dağıtmaya başlar.

Toksik maddelerin başta bağırsak yolu ile kana karışmaya başlamasından ve kan damarlarını tıkamaya başlamasından sonra Tonsiyon Hastalığı ortaya çıkar.

Tansiyon yüksekliği; Kan basıncı, kanın kalpten pompalanmasına, kılcal damarların direncine ve atardamar çeperlerinin esnekliğine bağlıdır.

Yüksek tansiyonu olan kişide genel olarak bağırsaklarındada problem olur. Hacamat ile Tansiyon tedavisi yapan kişinin ciddi bilgi birikimi olması gerekir.

Hacamat yapan kişide bu bilgi birikimi yok ise yanlışlık olmaz, hiç bir zararı da yoktur, yine yaptırabilirsiniz. Sadece tedavi süre ve seanslarının uzamasına sebeb olur. Tansiyon ilaçlarının böbrek ve karaciğer başta olmak üzere yaptığı tahribatları saymakla bitiremeyiz.

%70 lik başarı hasta tavsiye edilen belli yeme içme alışkanlıklarına uyduğu zaman %90 lere kadar çıkar. Yüksek Tansiyon için standart hacamat olmakla beraber, Her birey her hasta ayrı değerlendirilir.

Yani her hastaya uygulama noktaları farklı olabilir. Bu noktalar hastada bulunan diğer rahatsızlıklar la alakalıdır. Yüksek Tansiyon tedavisinde kişiye tepeden tırnağa bir düzen ve sistematik olarak hacamat yapılması gerekir.


Takribi 5 seans sonrası hasta hiç ilaç almasına gerek kalmayacak şekilde tansiyonu düzelebilir. Bu düzelme hastanın yaşı ve diğer hastalıkları çok önem arz eder.

Hacamat hangi noktadan yapılırsa yapılsın yüksek tansiyona son derece iyi gelir. Tansiyon düşer, normal seyre gelmeye başlar yani dengelenir. En uygun bölge kalp, kahil karaciğer bölgesi ve baştan yapılan hacamattır. Tansiyon için her zaman ilk başlangıç noktası yukarı nokta olmalıdır. Çünkü bu bölge Peygamber Efendimiz (S.A.V) tarafından önerilen bölgelerdendir.