.

<<  Hacamatla  Romatizma Tedavisi  >>

.

Ağrılar ve sızılar romatizmal rahatsızlıklar için Hacamat dan daha iyi bir çözüm yoktur.

Hacamat damarda dolaşan kanı temizlemede arıtmada tedavi etmede modern tıp tabiri ile detox işleminde en büyük yardımcıdır.

Ağrı ve sızılar için ’genel’ olarak Hacamat ağrıyan noktalara yapılır. Her zaman bu uygulama geçerli olmaz. Yani tıkanan nokta ile ağrıyan noktanın farklı olma ihtimali vardır. Bunuda Akupunktur ilmine sahip kişi daha iyi tesbit eder.

Ağrı ve sızılar vücudda kan dolaşımında ve kılcal damarlarda tıkanıklık olduğunda artar.  Hacamat ağrı ve sızılar için çok faydalı olup bazen %100 tedavi ettiğide görülmüştür.

Seansların düzenli ve sistematik olması gereklidir. Özellikle genç yaşta ve çocukluktan itibaren yaptırılan hacamatın faydaları sayılmayaak kadar çoktur. Yaş ilerledikçe seans süreleride uzar!

Uygulama şekli; İlk 3 seans sırt kafa ve dizlerden temel noktalardan tarama hacamatı yapılır. 4 ve 5 inci seans hacamat noktaları kişide bulunan diğer rahatsızlıklara göre çok az farklılık arz edebilir. Hacamat seansları esnasında kişinin karaciğer ve bağırsak temizliği yapması tedavinin hızını ve faydasını artırır.

Hacamat ise bilinen en güçlü detox (vücuttan zehirleri atma) olması sebebiyle romatizmal hastalıklarda ve özellikle ağrı tedavisinde son derece etkilidir. İleri vakalarda dahi steril tıbbi sülük tedavisi ile kombine edilirse son derece başarılı sonuçlar alınabilir.

Hacamat kupa tedavisi romatizmal ağrıların tedavisinde son derece etkilidir. uygulama yapılan hastaların tamamına yakını ilk seansta ağrıların geçtiğini ifade etmektedir.

Karaciğer arkası, kahil ve ağrıyan bölgelere özellikle diz kapağı ve baldırın dış kısımlarına yapılan uygulamaları çok faydalıdır. Ağrılar hacamatın sonunda hemen geçer. Ancak ilerlemiş vakalarda uzman bir haccam tarafından 4-5 seans kadar tekrar edilmesi gerekebilir.

Özellikle boyun ve omuzlardaki kulunçvari ağrılarda sonuç yüzde yüz görülmektedir. Bayanlarda erkeklere oranla 3 veya 4 kez daha fazla görülen nedeni tam olarak bilinmeyen iltihaplı eklem romatizmasıdır.

Bu eklem rahatsızlıkları ileri safhada diğer organları da etkilemeye başlar. Özellikle beyne, kalbe ve damarları etkilemesi çok tehlikelidir. Kişinin şikayetine göre aşağıdaki noktalardan uygun olan yerlere hacamat yapılır.