.

<<  Hacamatla Epilepsi Sara Hastalığı Tedavisi  >>

.

 

Basitleştirilmiş şekliyle epilepsi nöbeti kısa süreli beyin fonksiyon bozukluğuna bağlıdır, ve beyin hücrelerinde geçici anormal elektrik yayılması sonucu ortaya çıkar.

Epilepsi nöbetlerinin çok değişik çeşitleri mevcuttur. Kırkın üzerinde nöbet tipi tanımlanmıştır.

Herkes tarafından epilepsi veya sara dendiği zaman anlaşılan ve iyi bilinen tonik-klonik nöbetin yanı sıra başkalarının hiç farketmeyeceği kadar hafif nöbet çeşitleri de vardır.

Tanımlanmış bu mevcut nöbet tiplerine rağmen herkesin geçirdiği nöbet kendine özgü bazı farklılıklar gösterebilir. Bu durumlar bazı hastalarda epilepsi tanısının konulmasını güçleştirir ve çok çeşitli karışıklıklara neden olur.

Hacamat’ın Epilepsi Hastalığına Etkisi;

Sadece Epilepsi yani Sara Hastalığıyla Hacamat yaptırmaya gelip iyileşenlerin yüzdesi oldukça yüksektir. Epilepsi şikayeti nin Hacamat ile tedavisinde ilk önce sırtda ana meridyenler üzerinde bulunan kalb karaciğer ve akciğer sinirlirine bağlı kılcal damarlar temizlenir.

Müteakip seanslardan bir tanesi de bacaklardan olmalı ve kesinlikle bacak üzerindeki karaciğer ve dalak meridyeni ne hacamat yapılmalıdır.

Son olarak ise asgari 2 seans kafadan ve mutlaka tepe çakra ve kulak arkasından yapılan Hacamat ile işlem tamamlanmış olur.

Ayrıca Gelen hastalara Hacamat harici düzenli olarak saçlarını zeytin yağı ile yağlamalarını ve aç karnına 1 sabah 1 akşam olmak üzere kantaron çayı veya karabaş otu çayı içmelerini önerdik.