<<  Rukye Tedavisi >>

 
 

Rukye nedir? İslam’da Rukye ile tedavi caiz midir? Peygamber Efendimizin (s.a.v) rukye ile ilgili görüşleri nelerdir? İnsanın, maddi hastalıklardan korunmak için maddi tedbirler aldığı gibi, manevi ve zararlı şeylerden korunmak için de böyle tedbirlere ihtiyacı vardır.

Rukye, Kur’ân-ı Kerim’den ayetler ve Allah Teâlâ’nın isim ve sıfatlarını okuyarak yapılan bir tedavidir. İnsanın, maddi hastalıklardan korunmak için maddi tedbirler aldığı gibi, manevi ve zararlı şeylerden korunmak için de böyle tedbirler alması içindir. Bizi yaratan Allah, Peygamberimiz (sav) vasıtasıyla nasıl korunacağımızın yollarından birisini göstermiştir.

Allah Teâlâ, yarattığı her derdin muhakkak şifâsını da var etmiştir. Bunun için hastalıkların şifâsını aramak îcâb eder.

 

Öncelikle Rukye Tedavisine ihtiyacınız olmamasını temenni ederiz. Fakat, Rukye tedavisine ihtiyacınız varsa, konu hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 

Sihire Uğramış Kişi İçin Okunacak Rukye Ayetleri

 
Fatiha suresi: Tamamı okunur, Bakara Suresi:102. ayeti okunur, Ayetel Kürsi : Tamamı okunur, Araf Suresi: 117…122. arası okunur, Yunus Suresi: 79…82. arası okunur, Taha Suresi: 67…69. arası okunur, İsra Suresi: 81…82. arası okunur, Saffat Suresi: 1…10. arası okunur, Kafirun suresi,İhlas,Felak ve Nas surelerinin tamamı okunur bu sureleri ya 1 defa 3 defa 5 defa 7 defa şeklinde tekrar edilerek okunur.
 

Nazar Tedavisi İçin Rukye Ayetleri

 
Fatiha suresi : Tamamı okunur, Ayetel Kürsi : Tamamı okunur, Yusuf suresi : 67. ayet okunur, İsra Suresi : 82. ayet okunur, Mülk Suresi : 1…5. arası ayetler okunur, Kalem Suresi : 51. ve 52. ayetleri okunur, Kafirun Suresi : Tamamı okunur, İhlas,felak ve nas surelerinin tamamı okunur…